Anasayfa / Köşe Yazıları / Ayasofya üzerinden kopartılmak istenenler

Ayasofya üzerinden kopartılmak istenenler

Ayasofya’nın açılışı sonrası köpürtülen tartışmalar, yapay rejim atışmaları, içerden dışarıdan sürdürülmek istenen kutuplaştırma çabaları bir kez daha ortaya koyuyor ki, bütün meselemiz iç cephemizde.

Binlerce kez vurguluyoruz ki, karşı karşıya kaldığımız durum açık bir emperyalist saldırılar silsilesidir. Bunun için dışarıdan çok, içeride ki direncimiz ve mücadele gücümüz önemlidir. İçeride bütünleşememişlerin dışarıda gücü zayıftır. Onun için sürekli içeride nifak damarı beslenir. Onun için sürekli içimizde sahte kimlikler, plastik suratlar, değerleri tüketenler türer.

Çoğu fonlanmış, emperyalizmin kalemi, mikrofonu silahı kılınmıştır. Sahtelikleriyle her düşünce akımının içten içte yabancılaştırılmasın da rol üstlenirler. Unutmayınız ki, emperyalizm kendisine reddiye oluşturabilecek her düşünce akınımın, her anlayışın, her yapının, her inancın, sahtesini üretir.

İslam inancı köleliği, sömürüyü, kulun kula kulluğunu, putlara yani küresel sömürü baronlarına tapmayı reddeder. Bu reddiye aynı zamanda zalimliğe karşı koyuştur. İslam’ın toplumsal anlayışı kul hakkını esas alır. Bu anlayış, bu inanç tüm dünyadan sömürüyü, zulmü, güçlünün dayatmalarını, mazlumların ezilmesini önleyebilecek yegane yoldur.

Bugün için küresel sistemi kendine bağlayan ve bunun üzerinden dünyaya hükmetmeye çalışan Hristiyan Batı emperyalizmi, bunun için İslam coğrafyasından terörü eksik etmemeye, birlik ruhunu zedelemeye çalışırlar. Bunun için bir yanda ılımlı İslam, diğer yanda radikal İslam sıfatlarıyla hepsini kendine bağlayarak, İslam’ı yönetmeye çalışır. Bunun için İslam coğrafyasından dünyaya adalet, barış, hakkaniyet getirebilecek bir anlayışın, iddianın, davanın büyümesini istemez. İslam Coğrafyasında milletlerin aralarına nifak sokmak için çırpınırlar. Mazlum milletlerin zalim yönetimler eliyle emperyalizme sürgit boyun eğmesi için titizlenirler.

Birinci Dünya savaşı sonrası çizdikleri sahte sınırlarla aynı inancın, aynı kültürün insanlarını ürettikleri yapay çelişkilerle birbirine düşman kılarak, kendileri için hep hükmedilecek topraklar olmasını isterler. Bugünde aynı şer çabanın içindeler.

Ayasofya üzerinden kopartılmaya çalışılan fırtınanın da asıl sebebi budur. Ayasofya’nın ibadete açılmasından duydukları rahatsızlığı, Atatürk maskesiyle ortaya koyup, içeride fitnenin yerleşmesine çaba sarf ediyorlar.

Emperyalizme karşı olmayı, küresel ülkelere karşı olmak gibi çarpıtanlar, çağdaşlaşmayı Batı emperyalizmine boyun eğme olarak kabul ettirmeye çalışanlara kimsenin artık kanmaması gerekir.

Her kim ki yayılmacılığı 21.yüzyıl da sürdürüyor, her kim ki emperyalist zalimliklerle mazlum halkların geleceklerini karartmaya çalışıyor inancımızın ve medeniyetimizin özü gereği karşısındayız. Karşı olmaya devam edeceğiz… Tüm tuzaklara bertaraf ederek…yeniden tarih yazmaya devam edeceğiz…  

Önerilen Haber

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik sınavı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.turuna günler kala Kemal Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi oylara yönelmek istediği için söylem değişikliğine gittiği …