Anasayfa / Köşe Yazıları / 15 Temmuz’u unutursak kalbimiz kurusun… (Akşam Gazetesi)

15 Temmuz’u unutursak kalbimiz kurusun… (Akşam Gazetesi)

Bugün 15 Temmuz büyük direnişinin, istiklal ve demokrasi destanının sene-i devriyesini yaşıyoruz. 249 istiklal ve demokrasi şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

Bir yıl önce bugün, iki farklı duygunun, düşüncenin açığa çıktığı saatleri yaşadık. 15 Temmuz bir yanıyla; küresel terör baronlarının uşakları, piyonları FETÖ ihanet şebekesinin kirli ve karanlık ittifaklarıyla bizlere karanlığı yaşatmak istediği kara bir gün. Diğer yanıyla Türk milletinin canını verip istiklalini, iradesini, demokrasisini tıpkı 100 yıl önce Çanakkale ‘de olduğu gibi emperyalizmin uşaklarına, maşalarına teslim etmediği, direnişten yeniden dirilişinin şanlı günü.

15 Temmuz, demokrasi destanının yazıldığı gün. Bir cep telefonun küçücük ekranından duyulan kocaman yürekli bir ses, sokaklardaki geniş halk kitlelerini millet şuuruyla buluşturarak, tüm dünyaya demokrasi dersini verdiği gün. Direncin, inancın, kararlılığın günü.

15 Temmuz bilginin bilince dönüştüğü, karanlığı, aydınlığa direnci dirilişe taşındığı gün. Türk milletinin; karanlık kaos planlarına, işgal heveslilerine, parçalama hedeflerine geçit vermediği gün.

Bir yıl önce bugün, hain kalkışmayı tasarlayanlar. Bizleri uykuda yakalamak istediler. Yönetime daha kolay el koyacaklarını düşündüler. Ama fark edildiklerini anladılar ve vaktinden önce hamle yapmak zorunda kaldılar. Bunun içinde tek bir hedefe bel bağladılar. Her şeylerini Marmaris’ ten gelecek habere göre planladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te katledilmesini beklediler. Karanlık arzularını buna odakladılar. Bu şer beklentilerinin gerçekleşmesini, ülkede kaos çıkmasını, sokakların karışmasını, ülkenin iç çatışmaya dönüşmesini, kaosun tüm ülkeye yayılmasını istediler.

PKK terör örgütü de hazırlıklıydı. O da o gecenin seyrine göre devreye gireceği anı bekliyordu. 15 Temmuz’dan önceki 10 gün boyunca terör eylemlerini durdurmuş, o gecenin rengine göre tasarlanan kaos planına dahil olacağı anı beklemekteydi. Kirli arzuları için belirledikleri an geldiğinde; iç çatışmanın artmasına, kaosun yaygınlaşmasına, parçalanma sürecinin hızlanmasına katkı sunacaklardı. Her şey arzu ettikleri gibi gitseydi, iki seçenekten birine yöneleceklerdi. Ya ikinci bir hamleyle bu defa çok daha geniş katılımla yönetime el koymayı deneyeceklerdi ya da ülkede iç çatışmayı yaygınlaştırıp derinleştirerek, iç savaş noktasına getirerek yeni bir Suriye üretecek ve küresel efendilerinin emrine bir ülkeyi teslim edeceklerdi.

15 Temmuz’un bu gerçeklerini örtmek için sis perdesi örmeye uğraşanlara, ”kontrollü darbe”gibi FETÖ mahsulü kavramlarla zihinleri bulandırmaya çalışanlara, FETÖ ihanet şebekesine ve kuyrukları birbirine bağlanmış tüm terör örgütlerine ve tüm uzantılarına karşı topyekûn mücadele için OHAL’ in ilan edildiği 20 Temmuz’u darbe günü ilan edip, 15 Temmuz’u unutturmaya çalışanlara karşı mücadele kararlılığımız zedelenmemeli.

FETÖ mücadelesinde, kılı kırk yararak, haksızlıklara, mağduriyetlere meydan vermeden, örgütün tüm kılcallarına uzanarak, gri kadrolarını da etkisizleştirerek yılmadan, ürkmeden, cesurca herkesin bu mücadeleye katılması gerekir. Bu noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı temel ölçü olmalı. Herkesin “Erdoğan kararlılığı” ile davranması zorunluluk olmalı.

Tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet ülküsüyle Türkiye’yi Türkiye’den yönetme inancımız, direncimiz, kararlılığımız yeminimiz olmalı.

Türkiye’nin küresel terör baronlarına karşı bütünleşmenin bayrağı olan Yenikapı ruhunun öldüğünü ilan edip, buna karşı “yaşasın Maltepe ruhu” diyenlere inat yılmayacağız, pes etmeyeceğiz… Küresel terör baronlarına ve maşalarına karşı Yenikapı ruhu ve 15 Temmuz destanı hep yaşayacak…

Ve 249 şehidimizi ve o gecenin mücadelesini unutursak kalbimiz kurusun…

NOT: Bugün İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitemizin Cevizlibağ/Topkapı yerleşkesinde saat 10’da başlayacak olan; “Kalkışmanın birinci yılında FETÖ: Bir İhanet Şebekesinin Anatomisi” panelimize tüm sevgili okuyucularımızı davet ediyoruz…

Önerilen Haber

Siyasette “Normalleşme” diyenler ve olması gerekenler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talebiyle başlayan siyasette yumuşama veya normalleşme sürecinin …