Anasayfa / Köşe Yazıları / 15 Temmuz bilincini köreltmeye yeltenenler

15 Temmuz bilincini köreltmeye yeltenenler

15 Temmuz’un 5. yılındayız. Aradan geçen 5 yılın sonunda FETÖ ihanet şebekesine karşı verilen mücadelenin eksiksiz sürmesi gerçeğiyle, her geçen yıl daha fazla yüzleşiyoruz.

İçerideki mücadelemizde sonlanmış değildir. Küresel hassasiyetimiz de sürmektedir. Zira örgütün küresel ağı diri ve canlıdır. Arkalarındaki küresel efendilerinin desteği eksilmeden sürmektedir. Bu destek, yeni ataklar yapmanın da cesaretini üretmektedir.

Demokrasi kılıfı altında oluşturulan ABD merkezli yeni yapılar, var olanlarıyla birlikte Türkiye düşmanlığında yarış içindeler. Özellikle de ABD’nin yeni başkanı Biden döneminde bu hareketlilik daha da artmış durumda. Beklentileri büyük. Bir yandan Türkiye’yi dış cephede sıkıştırmaya devam ederken, bir yandan da iç cephede yeni siyasi denklemler oluşturma çabasına hız verilmiş durumda.

15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren, 15 Temmuz direnişini, halkın canını verip, iradesini ve bağımsızlığını teslim etmediği o şanlı mücadeleyi; karalamaya, yok saymaya, değersizleştirmeye çalışanların siyasi zeminine dış destek çabası artmış durumda.

15 Temmuz’a; ilk günden beri “kontrollü darbe”, FETÖ ve diğer tüm terör örgütleriyle en etkin mücadeleyi başlatmak için olağanüstü hal ilanının yapıldığı 20 Temmuz tarihini, “asıl darbe günü” ilan edenlerin, siyasette etkin olmaları, yönetime gelmeleri için dört koldan, her yöntemle çalışıldığı bir fazın içindeyiz.

Bu arada unutmayalım ki; 15 Temmuz’a, “kontrollü darbe”, 20 Temmuz’a, “asıl darbe” sıfatı yapıştırmak, FETÖ’ nün icadıdır.

Hep altını çiziyor ve diyorduk ki; eğer sürekli 15 Temmuz’a, “kontrollü darbe” derseniz, “asıl darbe 20 Temmuz’dur” söylemini dilinize dolarsanız, FETÖ ile aynı dili kullanarak, sizden beklentisini de belirlemiş olursunuz.

Nitekim bugünlerde bu beklentiye cevap verenler de ortaya çıkmıştır. Bakınız 15 Temmuz’un 5.yılında CHP Genel Başkan Yardımcılarından birisi; “kesinleşmiş yargı kararı da olsa KHK’lıları iade edeceğiz” demiştir. Bu hanımefendi konuşmasında 20 Temmuz’a, “asıl darbe budur” vurgusunu, tıpkı Genel Başkanı gibi o da tekrarlamış, sözünü ettiğimiz FETÖ’nün beklentisine cevap vermiştir.

Öte yandan bir süredir solculuk tartışmasıyla gündeme gelen Zülfü Livaneli, katıldığı bir TV programında FETÖ ile ilgili kendine yönetilen bir soruya karşılık; “Bu Fetullah meselesi… FETÖ filan gibi… Kimse benim ağzıma,böyle bir tabir takamaz demiş, ardından FETÖ’yü; Gülen hareketi olarak nitelendirmiştir. Tıpkı FETÖ’ nün kendisi ve küresel efendilerinin nitelediği gibi.

Son yazımızda da yer vermiştik. ABD’li bazı senatörlerin hazırladıkları bir kanun teklifi vardı. Başlığı; “Türkiye’deki siyasi amaçlı suçlamalara maruz kalanlara yönelik” kanun teklifiydi.

Anlaşılan odur ki; FETÖ’yü kurtarma çabası dışarıdan, içeriye doğru yansıtılmış durumda. Siyasi pozisyonlarını bazı küresel çevrelere göre biçimlendirmeye çalışanların, 15 Temmuz bilincini köreltmeye, Türkiye’yi küresel saldırılara açık hale getirmeye hizmet edecekleri anlaşılmaktadır.

251 şehidimiz ve 2.196 gazimize olan minnet ve şükran duygularımız her geçen gün daha da büyüyor. Bizler ölmeyelim diye, bu topraklar bağımsızlığını yitirmesin diye canlarını verdiler, hayatlarını hiçe saydılar. Direndiler, kazandılar.

251 şehidimizin kemiklerini sızlatmaya hiç kimsenin hakkı da yoktur, haddine de değildir.

15 Temmuz bilincini hiç kimse köreltemez. 15 Temmuz bilinci, Çanakkale ruhudur, Milli Mücadele’nin tükenmeyen azmi, sönmeyen istiklal meşalesidir.

15 Temmuz bilinci; tam bağımsız Türkiye iradesidir.

15 Temmuz bilinci; ihanetlere karşı, bu toprağın öz çocuklarının geleceklerine sahip çıkma yeminidir.

Bu yemini hiçbir kuvvet bozamayacak.

Şehitlerini rahmetle andığımız Srebrenitsa soykırımının 26. yılında rahmetli Aliya İzzetbegoviç; “unutulan soykırım tekrarlanır” demişti. Biz de diyoruz ki; unutulan ve unutturulan ihanet de tekrarlanır. Unutmayacağız… Unutturmayacağız…

15 Temmuz demokrasi ve bağımsızlık destanının 5. yılında; tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz…

Önerilen Haber

Emperyalizmi heyecanlandıranlar

Emperyalizmin heyecanı artmış durumda. Daha önce sıkça yazdığımız ve vurguladığımız gibi 2023 seçimine ilişkin yaptığı …